Przewożenie i przenoszenie laptopa

Kiedy pracujesz z laptopem wyjazdowo, jasne jest, że musisz zadbać o to, by bezpiecznie go przewozić i przenosić. To jest bardzo ważne nie tylko ze względu na jego wygląd, ale też na jego działanie. Dzisiaj żyjemy bardzo szybko i mamy wszystkiego pod dostatkiem, co sprawia, że wcale nie szanujemy rzeczy. To natomiast błąd, bo naraża nas to na straty. Nawet najlepsze laptopy nie będą wieczne, jeżeli będzie się je nieprawidłowo transportować.

Jak transportować laptopa?

Sprawą priorytetową jest solidna torba. Na torbie nie warto oszczędzać, bo to, jaki model kupimy, będzie miało niebagatelne znacznie w tym, jak zabezpieczony będzie nasz sprzęt. Jeżeli torba będzie wykonana ze słabego jakościowo materiału, to nie można oczekiwać, że będzie nam odpowiednio chroniła laptopa. Im cieńsza jest dana torba, tym gorzej, dlatego że szybciej będzie się przedzierać.

Jeśli zależy Ci na tym, aby torba była solidna, to musisz zwrócić uwagę na to, jak jest wzmocniona. Czy w jej ścianki wbudowany jest dodatkowy materiał zabezpieczający, czy też nie. To będzie miało ogromne znaczenie.

Zawsze zapinaj laptopa w torbie. Nie możesz sobie pozwolić na to, by pozostawał wyłącznie wrzucony do niej. Każda torba ma specjalne paski, którymi należy zapić laptopa i dzięki temu zyskuje się pewność, że będzie on idealnie zabezpieczony. Dzięki zapięciu notebook nie będzie się przesuwał w torbie i zyskamy także pewność, że nie wyleci z zapięcia i nie wysunie się przez otwarty zamek torby.

Transportowanie laptopa

Jeżeli przewodzisz laptopa ze sobą, zwracaj uwagę na to, by:

  • Nigdy nie pozostawał on niedbale wrzucony do samochodu czy do samochodowego bagażnika, dlatego że będzie się to wiązało z tym, iż może się przemieszczać. Wtedy natomiast może się też o coś obić i zrobi się problem.
  • Nigdy nie pozostawiaj notebooka w bliskiej obecności z żadnymi płynami. Nawet najlepsza torba może po prostu przesiąknąć i zrobi się problem, bo urządzenie może zostać zalane.
  • Uważaj na to, by laptop nie znalazł się w pobliżu materiałów sypkich, gdyż wloty wentylacji mogą zostać zasypane, a to tak samo będzie się wiązało z ewentualnym uszkodzeniem urządzenia.
  • Jeżeli to możliwe, nie przewoź laptopa włączonego, szczególnie na tylnym siedzeniu i w bagażniku. Jeżeli wylot powietrza będzie się szczelnie stykał z jakimś materiałem, to laptop może się po prostu zbytnio zagrzać.

Zawsze stosuj się do wskazań producenta danego notebooka. Lekki laptop wymaga zazwyczaj takiej samej dbałości jak ten, który jest ciężki i duży. Marka też nie ma tutaj nic do rzeczy.

Dodaj komentarz