Możliwości najnowszych laptopów

Producenci sprzętu komputerowego nieustannie udoskonalają swoje produkty. Tym samym chcą oni nadążyć za stale rosnącymi potrzebami i wymaganiami konsumentów. Chcą też stworzyć produkt wyjątkowy, o szczególnych możliwościach. Udoskonala się nie tylko procesory czy inne komponenty wchodzące w skład laptopów. Dba się też o to, by najlepsze laptopy posiadały funkcje, które uczynią je wyjątkowo atrakcyjnymi.

Nowoczesne funkcje w laptopach

Ci, którzy chcą udoskonalać swoje produkty, decydują się na rozwiązania, które stawiają ich laptopy i notebooki na wyższej pozycji. Do najczęściej stosowanych rozwiązań technologicznych należą:

  • Technologia OLED, która charakteryzuje się tym, że pojedyncze piksele nie są podświetlane. Same emitują światło, co bardzo dobrze wpływa na jakość obrazu. Takie rozwiązania wiążą się z bardzo małym poborem energii. Poza tym na ekran, gdzie wprowadzono technologię OLED, można patrzeć pod różnym kątem i w każdym przypadku jakość obrazu będzie idealna.

  • Szyfrowanie TPM, które jest wewnętrznym systemem szyfrowania danych. To system zabezpieczający komputer, gdzie bez pisania ustalonego wcześniej hasła, laptop nie rozpocznie żadnych procesów. Takie rozwiązania stosuje się w najlepszych na rynku laptopach.

  • Rozbudowane czytniki linii papilarnych, które spełniają podobne zadanie jak szyfrowanie TPM. Z tą różnicą, że w tym przypadku mamy do czynienia ze swego rodzaju zewnętrznym systemem zabezpieczeń. Laptop zaczyna działać dopiero wtedy, kiedy dostanie komunikat o zgodności linii papilarnych użytkownika, z tymi, które wcześniej zostały wprowadzone do systemu.

  • Asystent głosowy, czyli mechanizm, który dostarcza informacje, jakie niezbędne są użytkownikowi danego sprzętu.

  • Obecność przeglądarki Microsoft EDGE, najnowocześniejszej przeglądarki internetowej na rynku. Według testów, jakie przeprowadzano, ta przeglądarka jest bardzo energooszczędna. W porównaniu z przeglądarką Chrome zużywa aż 70 % mniej energii. W przypadku urządzeń mobilnych to bardzo duża zaleta. Poza tym ta przeglądarka ma wiele praktycznych funkcji. Umożliwia robienie notatek na stronach czy tworzenie list stron do przeczytania. Daje możliwość wygodnego czytania. Wtedy widoczny jest tylko tekst z ilustracjami na jasnym tle. Ta przeglądarka umożliwia też szybkie udostępnianie przeglądanych stron.

  • Podkręcanie procesora, które jest możliwe dzięki temu, że w najnowszych procesorach Intela i ADM, w jakie wyposażone są najlepsze laptopy, wprowadzono tak zwany tryb turbo. Pozwala on na podbicie mnożnika procesora, co w zwiększa częstotliwość tokowania i wydajność procesora.

Dodaj komentarz